bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.
DINAMO CRAIOVA 4-4... Revansa, data viitoare!
Postat de Admin la April 23 2008 19:58:56
Eterna batalie intre cele doua echipe aduce si de aceasta data un meci cu super-spectacol ! Oltenii reusesc sa deschida scurul in minutul 25' prin Dina, dupa o pasa excelenta cu calcaiul de la Dorel Stoica, pentru ca apoi sa isi mareasca avantajul prin golul lui Costea, care suteaza pe langa Lobont. Prima repriza se incheie fara prea mari ocazii, insa meciul era departe de final! La 4 minute de la reinceperea paridei Gingioveanu reuseste golul de 0-3 pentru Craiova, facandu-i pe dinamovisti sa simta o mare indignare. Urmeaza insa 15 minute de foc la poarta lui Bornescu, portarul oltenilor nu mai poate face nimic la golurile lui Danciulescu (50'), Bratu (52') si din nou Danciulescu (58'). Dinamovistii nu vor insa sa se lase, si in minutul 67' acelasi Bratu face 4-3, iar bucurestenii se indreapta spre o mare victorie, reusind sa re-trezeazca stadionul. Costea le strica insa bucuria printr-un gol frumos in minutul 80', iar scorul devine acum 4-4. Ambele echipe au avut ocazia de a lua 3 puncte pe finalul meciului, insa Costea si Torje se incurca copilareste.

Ca orice alta confruntare intre cele doua rivale, nici aceasta nu a fost lipsita de incidente, Dorel Stoica fiind eliminat dupa o intrare ''cu pumnul'' in minutul 42'. Craiovenii se razbuna si ei, iar in minutul 70' Danciulescu este ''trimis'' la spital, fiind scos de pe teren plin de sange.

Confruntarea reprezinta unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului, meciurile dintre Dinamo si Craiova putand fi inscrise fara comentarii in categoria DERBY.