XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.
Chelsea - Manchester 2-1
Postat de Admin la April 26 2008 17:09:54
Derby-ul etapei in Anglia s-a incheiat cu victoria lui Chelsea. Omul meciului, Ballack a marcat de doua ori si a adus cele 3 puncte la Londra. Neamtul a deschis scorul in minutul 45 si a transformat penaltiul decisiv cu patru minute inainte de finalul meciului. Rooney a punctat pentru Manchester in minutul 56, dar nu a fost suficient pentru echipa lui Alex Ferguson pentru a pleca neinvinsa de pe Stamford Bridge.

Cu doua etape inainte de final, Manchester conduce in clasament cu 81 de puncte, la egalitate cu Chelsea, dar "diavolii" sunt avantajati de rezultatele directe, dupa ce au batut cu 2-0 in tur.

Dupa multe certuri in echipa lui Avram Grant, Ballack si Drgba au oferit imaginea meciului, imbratisandu-se la final in cinstea victoriei.