Buddy

Statistici

Top SiteS ArenaCs

Manchester merge la Moscova !
Champions LeagueTeatrul Viselor implinite. Manchester United s-a calificat in finala Champions League, dupa un meci nebun pe Old Trafford. Extraterestrii lui Rijkaard nu au reusit sa inscrie niciun gol in dubla cu Manchester United din semifinale, iar Messi, Deco, Henry si compania vor vedea de acasa finala de pe 21 mai de la Moscova.
Barcelona a avut prima mare ocazie de gol in minutul 11, insa sutul francezului Abidal, a trecut cu putin pe deasupra portii aparate de Van der Sar. In minutul 14, sutul lui Paul Scholes l-a lasat spectator pe Valdes. 1-0 si tribunele de pe Old Trafford erau in delir.Dupa pauza, nici Henry, dar nici pustiul minune- Bojan Krkic nu au aratat prea mult. Candidat la balonul de aur, argentinianul Lionel Messi nu a reusit sa gaseasca drumul spre gol, ratand din pozitia sa preferata, in minutul 56 . Nani a mai avut o mare ocazie de gol in minutul 60, dupa o combinatie cu Cristiano Ronaldo pornita de la jumatatea terenului si finalizata cu un pe deasupra portii. Bacelona merge acasa fara nimic si pune punct oricarei sperante de a mai castiga ceva in acest sezon, ratant pe rand campionatul si Cupa Spaniei. Elevii lui Sir Alex Ferguson vor intalni in finala de pe 21 mai, castigatoarea dintre Chelsea si Liverpool.

Singuri impotriva tuturor !
GeneralStelistii sunt atacati din toate partile dupa victoria de la Craiova !

Copos: "Becali a regizat totul"

Tot campionatul este acum impotriva Stelei, meciul contra Universitatii fiind suspect de BLAT!

Plesan a fost huiduit tot meciul de fanii Craioveni, fiind nevoit sa isi puna casti pentru a nu-i mai auzi !

Diamantul oltenilor, Costea, refuza orice oferta de transfer:

"Steaua nu a meritat victoria. Noi am avut mai multe ocazii decit ei. Va anunt ca nu voi juca la nici o alta echipa din Liga I . In strainatate discutam, dar altfel nu se pune problema."

RAPID - DINAMO 1-2
Liga1Nici Coman si nici altcineva nu s-a mai putut impotrivi victoriei Dinamovistilor in Giulesti ! Ghinionul a venit chiar in minutul 13', cand Bratu reuseste sa il dribleze pe Coman si sa deschida scorul. Tot Bratu face 0-2 in minutul 42', marcand cu capul dupa o centrare de la Cristea. Cinci minute mai tarziu rapidistii reduc din direfernta printr-o lovitura libera batuta Dica, iar balonul reluat in poarta de Boya.
DACIA - CFR 0-0, OPRITI LA MIOVENI...
Liga1Clasamentul se schimba din nou in Liga I, pentru ca CFR Cluj nu reuseste sa bata pe Dacia Mioveni, echipa aflata in pozitie de retrogradare. Clujenii au dominat in mare parte partida, dar nu au reusit sa inscrie, si astfel echipa lui Andone pierde 2 puncte care ar putea insemna pierderea titlului, mai ales dupa ce Steaua a invins la Craiova.
Craiova - Steaua 1-2... furt la drumul mare...
Liga1Derby de foc pe stadionul Extensiv din Craiova ! Stelistii reusesc o victorie chinuita, si cu ajutorul arbitrilor ! Prima repriza a trecut repede, fara prea mari ocazii, suturile slabe fiind aparate de portarii celor doua echipe. In repriza a doua Pepe Moreno deschide scorul pentru Steaua (76') dintr-o pozitie CLARA de offside, care este trecuta cu vederea de tusier! Tribunele stadionului explodeaza iar fanii olteni, nemultumiti de decizie incep incaierarea, dar sunt calmati repede de jandarmi. La doua minute de la reluare Craiova egaleaza prin Prepelita, dupa mai multe neintelegeri in apararea Stelei. Tabela a fost inchisa de Dayro Moreno, dupa un corner executat excelent de Banel Nicolita !

Meciul a fost patat de batai si conflicte, atat in tribune cat si in teren: arbitrul a fost nevoit sa elimine cate doi jucatori de la fiecare echipa, dupa ce acestia s-au luat la pumni in teren. De asemenea Zapata a fost nevoit sa indure mania jucatorilor Craioveni care aproape ca l-au calcat in picioare la sfarsitul meciului.

Steaua obtine o victorie extrem de importanta in lupta pentru titlu, de data aceasta ajutata de arbitrii !
Chelsea - Manchester 2-1
GeneralDerby-ul etapei in Anglia s-a incheiat cu victoria lui Chelsea. Omul meciului, Ballack a marcat de doua ori si a adus cele 3 puncte la Londra. Neamtul a deschis scorul in minutul 45 si a transformat penaltiul decisiv cu patru minute inainte de finalul meciului. Rooney a punctat pentru Manchester in minutul 56, dar nu a fost suficient pentru echipa lui Alex Ferguson pentru a pleca neinvinsa de pe Stamford Bridge.

Cu doua etape inainte de final, Manchester conduce in clasament cu 81 de puncte, la egalitate cu Chelsea, dar "diavolii" sunt avantajati de rezultatele directe, dupa ce au batut cu 2-0 in tur.

Dupa multe certuri in echipa lui Avram Grant, Ballack si Drgba au oferit imaginea meciului, imbratisandu-se la final in cinstea victoriei.

VEZI AICI PRIMUL GOL AL LUI BALLACK

VEZI AICI GOLUL 2 AL LUI BALLACK

Cine e portar la EURO ?
GeneralDerby-ul etapei 32, Rapid - Dinamo ii aduce fata in fata pe 2 dintre portarii favoriti pentru EURO! Lobont si Coman vor face tot posibilul pentru a nu primi gol, intr-un meci extraordinar de important pentru prezenta la EURO 2008. Selectionerul Piturca va fi cu ochii in patru pe meciul care decide ultimul loc de pe podium, dar si portarul care va apara in "grupa mortii". Lobont si Coman sunt favoriti pentru a face deplasarea la EURO, unde Romania va da piept cu Olanda, Italia si Franta.

Pe langa acest duel intre portari, este unul la fel de aprins intre cele doua echipe ! Rezultatul meciului va decide cine ramane pe locul 3 al clasamentului, iar ambele echipe vor un loc cat mai bun in LIGA !

Discuta despre aceste dueluri pe forum
Steaua nu concepe infrangerea!
GeneralManagerul general al Stelei, Adrian Ilie nu concepe infrangearea cu Craiova si declara ca Steaua este favorita!

ILIE: "De acum, jucam numai finale. Prima finala e la Craiova, a doua la Dinamo. E un meci important pentru noi. Craiova este o echipa frumoasa, imprevizibila, foarte periculoasa, dar fara experienta. Ne asteapta o partida grea, dar Steaua este favorita. Costea este un jucator important, valoros, poate face diferenta intr-un meci si o sa ne luam masuri sa-l stopam. Oricum, ii prevad un viitor frumos. Nu ne este teama de acest meci, Steaua a facut meciuri foarte bune in deplasare. Steaua a relansat campionatul, daca nu era Steaua, se intampla ca anul trecut, cand Dinamo a castigat detasat"
(Mediafax)

MUTU, SUB ASTEPTARI...
Cupa UEFADupa super meciul facut de Mutu impotriva PSV-ului, romanul nu a mai confirmat asteptarile si in meciul cu Glasgow, incheiat 0-0. Chiar daca nu a mai marcat, Mutu are sanse mai mare de calificare impreuna cu Fiorentina pentru ca returul se joaca in Italia. Antrenorul Fiorentinei se declara nemultumit de prestatia echipei, spunand ca rezultatul este unul periculos, si ca returul va fi unul de foc. Jucatorii nu sunt insa de acord cu acesta, isi asigura suporterii ca vor ajunge in finala si ca cei de la Rangers vor juca dupa cum le canta ei !

TURCU : A FOST ORB ARBITRUL ?! JUCATORII NOSTRI SUNT RUPTI !
Liga1Turcu:"Pai dupa meciul cu Craiova stau si ma intreb cu cine mai jucam noi impotriva Rapidului sambata?Sau a Stelei etapa cealalta?Zicu e rupt la clavicula niciun cartonas in faza respectiva,Danciu te sperii,saracu',daca il vezi,niciun cartonas in faza respectiva,Pekaric a stat toata seara la spital sub observatie pentru o comotie in urma unui cot in cap,niciun cartonas in faza respectiva,Torje sta cu glezna in gheata,e umflata ca dupa razboi,niciun cartonas in faza respectiva…Arbitru parca a fost orb.Ce sa mai spun?Nu o sa-i putem folosi si vin meciurile cu Rapid si Steaua.Pentru suporterii nostri este foarte important sa cistigam aceste meciuri.Cu cine!?”

sursa: liga-1.com