CFR 1-0 Vaslui

Urziceni 0-1 Rapid
CFR - Vaslui 1-0, se re-joaca titlul!
Liga1
CFR-ul lui Andone nu a auzit rugile lui Gigi Becali si a invins astazi Vasluiul lui Porumboiu. Argentinianul Diego Ruiz a lovit la inceputul reprizei a doua pentru 1-0, iar CFR este acum la egalitate de puncte cu Steaua(69), despartita numai de rezultatele directe. In ultimele trei etape, CFR si Steaua se vor lupta pentru locul I, care duce prezenta in grupele Champions League. Steaua va juca cu Univeristatea Craiova, Dinamo si Gloria Buzau, in timp ce CFR-ul va da piept cu Dacia Mioveni, Gloria Bistrita si U Cluj.
DINAMO CRAIOVA 4-4... Revansa, data viitoare!
Liga1Eterna batalie intre cele doua echipe aduce si de aceasta data un meci cu super-spectacol ! Oltenii reusesc sa deschida scurul in minutul 25' prin Dina, dupa o pasa excelenta cu calcaiul de la Dorel Stoica, pentru ca apoi sa isi mareasca avantajul prin golul lui Costea, care suteaza pe langa Lobont. Prima repriza se incheie fara prea mari ocazii, insa meciul era departe de final! La 4 minute de la reinceperea paridei Gingioveanu reuseste golul de 0-3 pentru Craiova, facandu-i pe dinamovisti sa simta o mare indignare. Urmeaza insa 15 minute de foc la poarta lui Bornescu, portarul oltenilor nu mai poate face nimic la golurile lui Danciulescu (50'), Bratu (52') si din nou Danciulescu (58'). Dinamovistii nu vor insa sa se lase, si in minutul 67' acelasi Bratu face 4-3, iar bucurestenii se indreapta spre o mare victorie, reusind sa re-trezeazca stadionul. Costea le strica insa bucuria printr-un gol frumos in minutul 80', iar scorul devine acum 4-4. Ambele echipe au avut ocazia de a lua 3 puncte pe finalul meciului, insa Costea si Torje se incurca copilareste.

Ca orice alta confruntare intre cele doua rivale, nici aceasta nu a fost lipsita de incidente, Dorel Stoica fiind eliminat dupa o intrare ''cu pumnul'' in minutul 42'. Craiovenii se razbuna si ei, iar in minutul 70' Danciulescu este ''trimis'' la spital, fiind scos de pe teren plin de sange.

Confruntarea reprezinta unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale sezonului, meciurile dintre Dinamo si Craiova putand fi inscrise fara comentarii in categoria DERBY.
Nou!
NOU pe Sport-Online !

Pentru ca dumneavoastra sa va simtiti si mai bine pe saitul nostru am adaugat cateva imbunatatiri :

1. Panou TV - va permite sa vizionati toate canalele TV despre sport online ! Tot ce trebuie sa faceti este sa alegeti canalul dorit, apoi click pe butonul Go ! Vizionare placuta !

2. Multimedia - aceasta pagina este locul unde gasiti cele mai tari faze, cele mai spectaculoase goluri, cele mai bune meciuri, si de asemenea faze comice din fotbal.

3. Echipa TA - esti fan Steaua, Craiova, UTA sau tii cu oricare alta echipa din Liga I ? Arata-le si celorlalti ! Trimite-ne toate informatiile pe care le ai despre o echipa, si lasa-i pe toti sa afle de ce esti mandru de ea ! Pentru a trimite informatii, da un click pe butonul Trimite Informatie, din partea stanga a paginii.

Acestea sunt doar o parte din imbunatatirile aduse! Daca vrei sa ai acces la: un panou de stiri care se actualizeaza singur, clasamente din toate campionatele si stiri pe care ti le trimitem pe e-mail, trebuie doar sa te inregistrezi !

FA-O ACUM, E GRATIS!
Liverpool - Chelsea 1-1
Champions LeagueChelsea se apropie incredibil de o prima finala in Champions League, dupa un egal nesperat pe Anfield. Din nou fanii au umplut tribunele, iar Kuyt a adus bucuria in minutul 43' printr-un sut la coltul scurt pe care Cech nu l-a mai putut apara. Insa lovitura de teatru o da tot Liverpool, Riise reusind "performanta" de a marca in proprie poarta. Acest autogol poate costa pe Liverpool o mare infrangere, deoarece londonezii sunt acum siguri ca vor merge in finala.

Vezi AICI auto-golul lui Riise

Vezi AICI golul lui Kuyt
STEAUA - POLI TIM 1-1
Liga1Steaua se joaca cu punctele si risca sa piarda totul! Stelistii nu reusesc sa treaca de Timisoara, dupa un meci in care s-au jucat cu ocaziile. Goian a deschis scorul in minutul 49' printr-un gol marca "Steaua", lovitura de colt executata de Mendosa, si fundasul Stelei reia cu capul in vinclu. Bucurestenii nu au stiut insa sa tina rezultatul, si in minutul 64' Bucur aduce egalarea, cu un sut pe sub Zapata. Steaua ia doar un punct, si poate fi ajunsa maine de CFR, daca echipa lui Andone bate pe FC Vaslui.
PANDURII - UTA 2-1
Liga1UTA Arad a retrogradat din Liga I, dupa infrangerea de ieri cu Pandurii. Deschiderea scorului nu a intarziat, in minutul 14' Arietta inscrie dupa o pasa de la Vasilache. In minutul 64' Pandurii au facut 2-0, prin golul senzational al lui Popete. Uta reduce din diferenta in minutul 76' prin Hidisan, care transforma excelent o lovitura libera. Insa aradenii nu mai pot sa revina, si astfel sunt nevoiti sa isi faca bagajele pentru Liga II.

U CLUJ - BUZAU 1-2
General"U" Cluj si-a jucat azi ultimele sanse de a ramane in Liga 1 si le-a irosit in proportie de 99% in ultima secunda a partidei.Minutul '10 "studentii" se vedeau deja condusi cu 1-0:Claudiu Ionescu reuseste o actiune pe partea dreapta,centrarea sa ajunge la Iovita,care il invinge pe Merlier cu un sut din apropiere.Sperantele alb-negrilor s-au reaprins in minutul '38 la golul lui Jovanovic care,scos din ofsaid de Tudose,primeste o pasa de la Goga si marcheaza cu un voleu de la 5 metri.Stadionul Ion Moina explodeaza in minutul '89 cand "U" inscrie,dar se aseaza linistea imediat dupa semnalizarea asistentului:offside.Buzaul trimite Universitatea in 'B' in ultima secunda a meciului cand Bicfalvi marcheaza pentru 2-1 si ia toate cele 3 puncte la Buzau.

sursa: liga-1.com
DACIA - FARUL CTA 2-3
GeneralMeci nebun la Mioveni intre formatia locala si Farul Constanta.Minutul'3 gazdele conduceau deja 1-0:R. Neagoe deschide scorul printr-un sut plasat,la colt,balonul atingand si bara in drumul spre gol.Minutul '16 Gerlem centreaza in fata portii iar Nae egaleaza cu un sut din cadere:1-1!!Farul preia conducerea in minutul '36 cand acelasi Gerlem paseaza ideal pentru Gosic care pune latul si inscrie fara mari emotii.Dacia reuseste sa egaleze in minutul '61 prin Bratu inscrie din 10 metri dupa o pasa a lui Savu."Rechinii" lui Ion Marin obtin toate cele 3 puncte in minutul '67 cand Gerlem inscrie la coltul lung cu o lovitura de cap in urma unei centrari de pe partea stinga.Dacia Mioveni-Farul Constanta s-a incheiat 2-3 si argesenii se apropie incet-incet de Liga 2.

liga-1.com
DINAMO - URZICENI 1-1
GeneralDupa egalul de pe Bega cu Poli,Dinamo spera sa recupereze cele 3 puncte cu Unirea lui Dan Petrescu.Prima repriza a fost una echilibrata,cu ocazii de poarta,insa nicio formatie nu a reusit sa inscrie.Minutul '80 Torje marcheaza primul sau gol la Dinamo:lovitura libera superb executata in vinclul portii lui Arlauskis.Cand dinamovistii se credeau deja invingatori,Izvoranu il faulteaza in careu pe Bogdan Stancu,iar Coltescu dicteaza penalty.Acelasi Stancu('91) executa si egaleaza la 1-1,inchizand si tabela din Stefan cel Mare.